Výstava obrazů současných autorů s vánoční atmosférou
Výstava obrazů současných autorů s vánoční atmosférou
Prohlédněte si, co pro Vás připravujeme:
Připravované výstavy
Kolektivní výstava autorů naší galerie s podzimními motivy.
Výstava obrazů umělce Zdeňka Kupa s názvem: Stromy a domy, jejíž hlavním objektem je člověk, ostatní lidé a krajina kolem.
Kolektivní výstava autorů naší galerie s letní tématikou.
Výstava představuje výběr keramiky Darji Čejkové a obrazů Milana Krynka.
Kolektivní výstava autorů naší galerie s jarními motivy a svěží atmosférou.
Dovolujeme si Vás srdečně pozvat na výstavu obrazů Anny Sklenářové, jejíž vernisáž proběhne v pondělí 19. 2. 2024 v 18.00. Výstava potrvá do 22. března 2024.
Mladá olomoucká autorka ve své tvorbě inklinuje k abstrakci a její doménou je hra s barvami. Její obrazy mají za cíl vyvolávat v lidech pocity klidu a harmonie.
Richard Pachman je nejen skladatelem a interpretem duchovní, muzikálové, filmové a divadelní hudby, ale také výtvarným umělcem. Vystavované olejomalby propojuje ústřední téma - světlo. Vernisáž proběhne ve čtvrtek 25. 1. 2024 v 18.00 za účasti autora.
Kolektivní výstava autorů naší galerie s vánoční tematikou.
Výstava osobitého tvůrce střední generace, který se snaží prosazovat silou myšlenek a estetickou noblesností. Na výstavě představí své plastiky a obrazy.
Kolektivní výstava autorů naší galerie s podzimní tematikou.
Vernisáž 11. 9. v 18h
Výstava grafik a akvarelů pražského grafika společně s autorskými skleněnými objekty stejnojmenného skláře Jaroslava Svobody ze sklárny AGS Svoboda v Karlově.
Kolektivní výstava autorů naší galerie, která voní létem. Od krajinných motivů, přes zátiší až k abstrakci v pestrých barvách.
Realistická malba Petra Lorenze, která se odehrává v tajuplné bezčasovosti. Hlavními tématy na plátně jsou bezejmenné figury během všedního dne, dotek návštěvy klidné ulice, architektura a světlo.
Provoněné stráně, jemná zátiší, ale i klidná lesní zákoutí. Kolektivní výstava autorů naší galerie s květinovou tematikou.
Výstava známé české ilustrátorky, malířky a grafičky, která je známá především pro ilustrace v časopise Dikobraz a ilustrací Českého slabikáře. Výstava představí olejomalby a grafiky posledních let.
Kolektivní výstava autorů galerie s jarními motivy a svěží atmosférou.
Výstava Lucie Staňkové a Jiřího Šindlera představí tvorbu dvou malířů z Hradce Králové - dcery a otce. Obrazy jsou charakteristické pro svoji ´hru hmoty a světla a kombinaci mezi dynamickým a statickým. Lucie Staňková i Jiří Šindler si našli svůj vlastní specifický styl abstraktní snové malby.
Výstava s názvem Zimní salon představí tvorbu autorů galerie napříč žánry, styly a formáty. Přijďte se pokochat lednovou atmosférou, zasněženými krajinkami, ale i divokou abstrakcí. Každý návštěvník si najde to své.
Souborná výstava obrazů našich autorů se zimní tematikou a vánoční atmosférou.
Malíř, jehož krajinou je jesenicko, a které zůstal věrný i ve své tvorbě. Samostatně umělec vystavuje od roku 1963 a ve svém oboru krajinomalby je nepřehlédnutelný.
Obrazy plné dojmů, emocí a romantiky, zároveň ale zářivé, impulzivní a energické. Viktor Zakrynycny je malíř pocitů, nálad, okamžiků, vzpomínek. Český impresionista ukrajinského původu.
Vernisáž proběhne za účasti autora 10. 10. v 18:00.
Výstava Tomáše Hřivnáče uvede grafiky, jejichž ústředním motivem je svět ženy a poetiky, která ji obklopuje a utváří. Tajemné, trošku magické tahy, spíše linky, vyryté do měděných desek se v jednom okamžiku slijí a jakoby náhodou, mimochodem nacházejí konečnou podobu, podobu ženského těla. Člen Sdružení českých umělců grafiků HOLLAR, věnující se převážně grafice a akvarelu.
Vernisáž výstavy proběhne za účasti autora 12. 9. v 18:00 v Galerii Rubikon.
Srdečně Vás zveme na výstavu Salon babího léta, na které budou zastoupeni nejrůznější autoři z naší galerie. Můžete se těšit na výstavu s tematikou posledních letních dní, krajinných a přírodních motivů.
Srdečně Vás zveme na výstavu obrazů Taťány Havlíčkové v Galerii Rubikon na 1. máje 24.
Srdečně Vás zveme na autorskou výstavu obrazů Mirky Mádrové plné osobitého humoru a kritiky současnosti. Vernisáž proběhne za účasti autorky v pondělí 20.6.2022 v 18 hodin.
Výstava s názvem Letní salon představí rozmanitou tvorbu různých umělců s letní tematikou.
Zveme Vás na výstavu obrazů Stanislava Havlíka,
která bude zahájena vernisáží v pondělí 9. 5. 2022 v 18 hod
v galerii Rubikon na 1. máje 24.
Těšíme se na Vaši účast!
Zveme Vás na výstavu obrazů Jana Odvárky,
která bude zahájena vernisáží v pondělí 11. 4. 2022 v 18 hod
v galerii Rubikon na 1. máje 24.
Těšíme se na Vaši účast!
Zdenka Albrechtová, absolventka oboru návrhářství oděvů na Střední průmyslové škole textilní v Brně, se kromě práce v Ústavu bytové a oděvní kultury věnovala realizaci kostýmů, tisků na textil a všemu, co souvisí s odíváním.
Ve své tvorbě se věnuje abstraktním kompozicím, nejčastějším námětem jsou květiny, se kterými pracuje volně, a vytváří tak obrazy plné tvarů, ploch a struktur.
Její obrazy se vyznačují výraznou barevností a podmanivou atmosférou.
Vladimír Albrecht, absolvent Akademie výtvarných umění v Praze, se věnuje klasické malbě, kterou vystudoval na pražské AVU. Dva roky studoval u doc. Ballardiniho, dále pokračoval ve studiu v krajinářské a figurální škole profesora Františka Jiroudka.
Vedle volné tvorby se zabýval užitou grafikou a také tvorbou textilního designu pro Ústav bytové a oděvní tvorby v Praze.
Jeho malby jsou silně ovlivněny přírodou, obzvláště tou z Posázaví. Nejčastěji vytváří krajinné motivy a jemné městské kompozice. Kromě nich se věnuje také tvorbě zátiší, zvláště s květinami.
Jeho díla jsou zastoupená ve sbírkách NG Praha, Ministerstva kultury ČR a ve sbírkách soukromých v České republice i v zahraničí.
Ondřej Kočár se narodil v Opavě. Studoval na Ostravské univerzitě, kde se nejprve věnoval grafice, ale pak se jeho zájem přesunul k olejomalbě.
Má za sebou více než 100 výstav převážně se svým otcem Vladimírem Kočárem
a v posledních letech i se svým synem Kryštofem.
Vystavoval na autorských i kolektivních výstavách různě po republice i za hranicemi, např. v Dánsku, Francii, Kanadě, Německu, Rusku, či Spojených státech.
Tvorbu Ondřeje Kočára svými díly doplňuje jeho šestnáctiletý syn Kryštof, kterému byl v 6 letech diagnostikován Aspergerův syndrom - porucha autistického spektra.
Jeho díla byla k vidění již na 9 výstavách, a to buď kolektivních, nebo společných s otcem Ondřejem Kočárem.
Výstava potrvá do 18.2.2022
Výstava " Zimní salon" je koncipována jako kolektivní a je výběrem děl různých autorů.
Eva Pikartová, nar. v Brně 1969, je umělecká keramička, která aktuálně žije a tvoří v
Kunštátě.
Vystudovala SOŠ uměleckořemeslnou v Praze a po ní nastoupila v Kunštátě v keramické dílně pod vedením p. Kemra.
Od roku 2010 se věnuje vlastní tvorbě. Pracuje se šamotovou hlínou, pálenou na 1200 °C, a hotovým plastikám povětšinou ponechává barvu vypálené hlíny bez výrazných barev, jen jemně zdobenou engobami.
Autorka považuje za svoji srdeční záležitost téma andělů a jejich tichý dialog s člověkem, který nás přesahuje. Zpracovává i téma člověka, jeho duši, emoce, touhy, lásky, smutky, vztahy k druhým i k sobě samému.
Jan Hanuš se narodil v Brně 1955 a od raného mládí se věnoval výtvarné fotografii. Po roce 1989 se začíná živit jako grafik a designer.
Vzhledem k povaze své práce, se po celou dobu snažil obory fotografie a grafiky navzájem propojovat. Obvykle nespokojen s výsledkem pak s těmito pokusy na nějakou dobu ustane, aby to za čas zkusil znovu.
Posledních několik let zdokonaluje technologicky kombinaci sítotisku a akrylové malby na kovovou podložku.
Ke své současné technice dodává, že hliníková deska mu umožňuje při vrstvení barev používat různé mechanické metody a tím i docílit expresivního výrazu přesně podle představ.
Materiál, přestože má hodně industriální charakter, vkládá do obrazu jistá slova i o naší době.
Doba je jaká je, autor žije rád a má trvale potřebu se k ní vyjadřovat.
Výstava Top 20 je koncipována jako kolektivní výstava a nabízí výběr svých nejprodávanějších autorů za poslední období.
Uvidíte například tvorbu akademického malíře Josefa Velčovského, malbu Emmy Srncové a grafiku Adolfa Borna. Vystaveny budou obrazy Viktorie Chaloupkové, akademických malířů Lubomíra Bartoše, Milana Martince, Pavla Vavryse a Miroslava Konráda. K vidění budou i bronzové šperky akademické sochařky Vojtěšky Vlčkové.
Nechybí ani sklářské řemeslo v zastoupení Ateliéru Žampach a sklárny AGS Jaroslava Svobody či sklo Bořka Šípka.
Z dalších médií je představena keramika Andrei Kubínové, strukturální dílo malířky a keramičky Jany Mikyskové, či dílo z břidlice Jiřího Douchy.
Výstavu doplňuje tvorba Zvonařské dílny Dytrychová-Tomášková a mnozí další.
Jmenujme z nich alespoň malíře Ondřeje Kočára, L.M.Wagnera, Štěpána Krhuta, Jiřího Salajku, Michala Halvu, malířky Vlastu Švejdovou, Alenu Mazochovou, Ivanu Olšanovou,
Jitku Sadílkovou či Táňu Havlíčkovou nebo Ivanu Pavlišovou.
Prodejní výstava potrvá od 12. 10. do 5. 11. 2021
Na krátké video z výstavy se můžete podívat zde.
Výstava je výběrem obrazů těchto autorů:
Vladimír Albrecht, ak. mal. Lubomír Bartoš, ak. mal. Daniela Benešová, Pavel Grégr, Renata Greiner, Viktorie Chaloupková, Jozef Chrena, Štěpán Krhut, ak. mal. Milan Martinec, Alena Mazochová, Dagmar Mezricky, Jana Mikysková, Jiří Salajka, Ludmila Vysloužilová, ak. mal. Petr Zlamal
Barbara Issa Wagnerová
Narozena 11. 12. 1978
Od roku 1990 permanentní studium v ateliéru svého otce českého malíře a grafika L. M. Wagnera.
Po ukončení gymnázia v letech 1998 až 2000 pracuje v ateliéru Teresy Dará v Barceloně a dochází soukromě na Escola de belles art.
Studijní cesty do Španělska, Francie, Německa a Rakouska.
Obrazy v soukromých i veřejných sbírkách po celé Evropě, USA, Austrálii a Číně.
Vystavuje hlavně v České republice, Rakousku, Německu, Španělsku a Francii.
Je členem Skupiny Interció v Barceloně, International homme d´arts Fabourien a Unie výtvarných umělců ČR.
Ocenění:
D honneur brevet Institut enfantin esthetique - Lion 2001
Cena Masarykovy akademie umění za výjimečnou prezentaci kresby a malby v zahraničí (UNESCO) - Praha 2002
Cena Rudolfa II udělena Masarykovou akademií umění za uměleckou činnost doma i v zahraničí
Výstava je výběrem obrazů těchto autorů:
ak. mal. Daniela Benešová, Viktorie Chaloupková, Ondřej Kočár, Soňa Lebedová, ak. mal. Milan Martinec, ak. mal. Ivana Svobodová
Ivana Bachová (roz. Mrázková), je malířka, která se ve svojí tvorbě zaměřuje na přírodu. Zobrazuje ji tak, jak jí vidí, vnímá, cítí a postupně poznává.
Malé obrazy tvoří v plenéru přímo na místě a poté z nich v ateliéru vytváří větší kompozice.
Poslední dobou ji fascinuje živel vody. Zachycuje její nekonečné podoby a rozmanité proměny, její jemnost i sílu. Zkoumá zákonitosti vzniku utváření jejích proudů, které následně formují tělo rostlin i živočichů a celý svět kolem nás.
Výstava je prodloužena do 7. 6. 2021